Lewacy oburzeni! Proboszcz walnął im memento mori na plakacie

„Niedziela. Przyjdź do kościoła zanim Cię przyniosą” – taki plakat zawisł w centrum wsi Sieroszewice. To nawiązanie do średniowiecznego memento mori, a więc eschatologicznej prawdy o przemijaniu i konieczności zadbania o rzeczy wieczne.

Fot. Polsatnews.pl

To ciekawe, że plakat rozsierdził setki komentatorów spoza wsi. Jego pomysłodawca, ksiądz proboszcz, dostaje internetowe lanie, ale czy nie jest to właściwa reakcja w bezbożnym świecie na garść prawdy, że wszyscy umrzemy i warto wcześniej pojednać się z Bogiem?

– W ten sposób chcę przypomnieć ludziom, żeby do kościoła uczęszczali za życia, a nie wtedy, kiedy rodzina urządza pogrzeb – wyjaśnił w rozmowie z PAP proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Latowicach ks. Damian Hołoś, pomysłodawca akcji.

Sołtys skarży się, że mieszkańcy się utyskują, że Kościół nie jest od przypominania takich strasznych historii i epatowania śmiercią. A od czego jest? Od humanitaryzmu, wspierania demokracji i walki z głodem na świecie? Kościół to nie ONZ, chociaż tak go widzą moderniści, niestety, mając od ostatniego sobory bardzo widoczne wsparcie wśród hierarchii.

Robert Wyrostkiewicz

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra