Nagroda dla Merkel za sprowadzenie migrantów

Kanclerz Niemiec Angela Merkel odebrała w Asyżu nagrodę za „działalność na rzecz pojednania i pokojowej koegzystencji między narodami”. Lampę Pokoju Świętego Franciszka przyznali jej Franciszkanie.

źródło: niezależna.pl

Na uroczystość wręczenia nagrody przybyli; premier Włoch Paolo Gentilioni, były przewodniczący Komisji Europejskiej Romano Prodi i prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos, który został wyróżniony Lampą Pokoju w zeszłym roku a teraz przekazał ją Kanclerz Niemiec.

Santos złożył Merkel wyrazy uznania, podkreślając jej „współczucie” i „solidarność” w sprawie uchodźców. Rzecznik klasztoru franciszkanów w Asyżu ojciec Enzo Fortunato przy wręczaniu nagrody wypowiedział się na temat postawy Angeli Merkel: ” w najtrudniejszym i najbardziej bolesnym okresie biblijnej migracji narodu syryjskiego otworzyła granice z odwagą i determinacją, rzucając również wyzwanie opinii publicznej”.

W swym wystąpieniu Merkel wyraziła uznanie dla polskiej Solidarności oraz świętego Jana Pawła II za wkład w zmianę oblicza Europy i danie jej nadziei po latach zimnej wojny. Przywołała słowa polskiego papieża „Nie lękajcie się” i przypomniała pierwszą pielgrzymkę polskiego papieża do ojczyzny. Wspomniała również Lecha Wałęsę, laureata tej samej nagrody, którą otrzymała- zrelacjonowało polskieradio.pl

 

AW/nwsbook.pl/polskieradio.pl

 

 

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra