Papieskie relikwie na śmietniku!

Pracownicy londyńskiej sortowni na jednym z wysypisk znaleźli pudełko na kadzidło z  – jak się później okazało – relikwiami papieża św. Klemensa I. Skórzane pudełko było zapieczętowane czerwonym woskiem i sznurem tej samej barwy. Znajdujący się na nim napis „Oss. S Clementis” (kość Św. Klemensa) nie pozostawia złudzeń co do jego zawartości- czytamy na bibula.com

 

Fot. wikipedia.org

Klemens I lub Klemens Rzymski jest tzw. Apostołem pokoju, był przełożonym gminy rzymskiej, papieżem w latach ok. 91–101, to święty kościoła katolickiego i Cerkwi prawosławnej. Według tradycji  męczennik. Zaliczany do  Ojców Kościoła. Najstarszy znany z imienia pisarz starochrześcijański.

Znalezione relikwie znajdują się w biurze londyńskiej firmy Enviro Vaste.  

– Moi pracownicy znajdywali na śmietnikach bardzo różne przedmioty. Na takie skarby, odkąd w Wielkiej Brytanii działają zorganizowane firmy zajmujące się transportem i selekcją odpadów, nikt nigdy nie natrafił – przyznał prezes londyńskiego przedsiębiorstwa- relacjonuje bibula.com

Zdajemy sobie sprawę z historycznej wagi tego przedmiotu i chcemy znaleźć najlepsze miejsce jego ostatecznego spoczynku – powiedział James Rubin właściciel firmy, której pracownicy znaleźli relikwie na wysypisku.

Pod uwagę mają być brane m.in. British Museum lub rzymski kościół św. Klemensa. Autentyczność relikwii będzie przebadana metodą węgla radioaktywnego.

 

AW/bibula.com/wikipedia.org/archwwa.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra