Fotki z zdominowanego przez seniorów marszu anty PiS.

Zobacz fotki z zdominowanego przez seniorów marszu anty PiS. Rewolucja trzeciego wieku.Największym sprzymierzeńcem Jarosława Kaczyńskiego jest opozycja. Można odnieść wrażenie, że lidery PO, Nowoczesnej i KOD, robią wszystko by zniechęcić do siebie Polaków i zmusić wyborców do głosowania na PiS.

 

Fot. J. Bodakowski

Lewicowa opozycja zamiast merytorycznej krytyki oferuje Polakom tylko irracjonalną nienawiść do PiS i do patriotyzmu. W konsekwencji do opozycji garną się głównie osoby starsze, których świadomość od lat kształtowały tylko lewicowe media i które nie są zdolne do odrzucenia u kresu swojego życia swoich irracjonalnych lewicowych zabobonów i uprzedzeń. Taką negatywna demograficzną konsekwencje strategii opozycji było widać na ostatnim marszu „wolności” w stolicy, zorganizowanym przez PO, Nowoczesną i KOD.

Lewica nie jest wstanie nawet, wykazać trochę instynktu samozachowawczego, i przyznać się do swojej klęski, by nie popełniać dalej błędów tylko skutecznie walczyć z PiS. Wbrew faktom, twierdzi, że wszystko jest OK. Realia są inne. Wbrew twierdzeniom opozycji w manifestacji opozycji wzięło udział 11.200 osób (jak wyliczyła to TVP Info) a nie 50.000 jak twierdzą urzędnicy z rządzonej przez PO Warszawy.

Na marszu opozycji widać było flagi PO, Nowoczesnej, czasami KOD i Unii Pracy. Nad demonstrantami powiewały niebieskie flagi, niszczącej Polskę, Unii Europejskiej. Ręcznie zrobione transparenty zawierały deklaracje miłości wobec Donalda Tuska, i Unii Europejskiej, oraz nienawiści do PIS.

Fot. J. Bodakowski

Podczas manifestacji rozdawano gazetki KOD, instrukcje oraz wzory pism jak wypisać się z Kościoła katolickiego – ich autorzy wykazali głęboka niewiedzę co do realiów Polski – wzory pism kierowane do Kościoła katolickiego powoływały się na przepisy prawa administracyjnego choć Kościół katolicki nie jest organem administracji i Kodeksu Postępowania Administracyjnego nie stosuje się do archiwów kościelnych. A ustawa o ochronie danych osobowych wyraźnie wskazuje, że inne są reguły postępowania wobec danych zebranych przez związki wyznaniowe a inne wobec danych zebranych przez organy administracji publicznej czy firmy prywatne.

Na trasie przemarszu młodzi ludzie związani z opozycją odgrywali scenki ”satyryczne” o PiS. Satyra była przyciężka jakby z sowieckich komedii, co zapewne mogło podobać się seniorom uczestniczącym w marszu, którym taki typ humoru musiał kojarzyć się z ich młodością.

Fot. J. Bodakowski

W jednej ze scenek utożsamiono PiS z ZOMO. Było to dość nielogiczne. Opozycja bowiem broni praw do emerytur resortowych byłych funkcjonariuszy SB. Na marszach opozycji pojawiają się zresztą przedstawiciele tego środowiska. Nie rozumiem jak można z jednej strony bronić czci funkcjonariuszy SB a z drugiej ukazywać ZOMO jako coś złego. Jednak logika nie jest mocna stroną opozycji. Dla mnie i SB i ZOMO są godne potępienia.

Przed pałacem prezydenckim opozycjoniści stali z transparentem oskarżającym PiS o antysemityzm – widać według logiki opozycji, filosemicki PiS, którego środowisko zapisało się zablokowaniem ekshumacji w Jedwabnym i budową muzeum Żydów, był za mało filosemicki, a zbyt mała dawka filosemityzmu to antysemityzm. Opozycjoniści nie mieli nic przeciwko spełnieniu roszczeń żydowskich, domagali się by Polska kajała się za rzekome wymordowanie 200.000 Żydów po wojnie na Podlasiu (według tej kreatywnej księgowości po wojnie Polacy musieli wymordować pewnie kilka milionów Żydów w całej Polsce), sprzeciwiali się ekshumacji w Jedwabnym i nowelizacji ustawy o IPN zabraniającej szkalowania Polski – przepisy zabraniające negowania holocaustu się im podobały – widać kłamać o Polakach można, a kłamać o Zytach już nie.

Fot. J. Bodakowski

Na trasie marszu PO, na schodach kościoła pod wezwaniem Świętego Krzyża, kontr manifestowali, otoczeni wianuszkiem policjantów, działacze Narodowego Odrodzenia Polski z transparentem „przeciwko brukselskiej okupacji”. Wzbudziło to głęboka nienawiść uczestników marszu, jednak na widok aparatu środkowe palce opozycjonistów od razu się zginały.

Jan Bodakowski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra