Zdobycie pozwolenie na broń, łatwe jak Prawo Jazdy.

Chętnie Ci w tym pomogę -czytamy na mikroblogu Braterstwo.eu – to największe stowarzyszenie strzeleckie w Polsce. Poprowadzimy Cię za rękę od zera do uzyskania własnego pozwolenia na broń w ciągu 6 miesięcy. Naszym celem jest jak najwięcej uzbrojonych, praworządnych i zdrowych psychicznie Polaków. Chcemy dodatkowych setek tysięcy sprawdzonych posiadaczy broni palnej w Polsce!

 

Fot. pixabay.com

W Polsce zdobycie pozwolenia na broń palną, a w efekcie zakup Glocka, AK47, AR15, strzelby śrutowej (pompki), czy karabinu snajperskiego jest łatwe i dostępne dla około 75% Polaków.
Wystarczy być: dorosłym, niekaranym i zdrowym psychicznie, a także dysponować 2000 zł i cierpliwością na 6 miesięcy. Leży to w zasięgu zdecydowanej większości społeczeństwa.
6 miesięcy w 99% oczekiwanie, bo wysiłku jest jakieś 3 dni i później tylko powoli idąca biurokracja -według mikroblogu Braterstwo.eu 

Według danych Komendy Głównej Policji na koniec 2017 roku w Polsce było zarejestrowanych 463,8 tys. sztuk broni. To najwyższa liczba od lat, a dynamika wzrostu jest coraz większa – podaje „Rz”. Według informacji gazety w 2014 r. w Polsce było zarejestrowanych 381,6 tys. sztuk broni, a w 2016 r. 424,7 tys.(…)

Mec. Turczyn wyjaśnia, że w celach kolekcjonerskich można posiadać prawie każdy rodzaj broni, poza samoczynną, zwaną popularnie bronią automatyczną. Podkreśla również, że wzrost liczby pozwoleń na posiadanie broni jest mniejszy, niż wzrost samych egzemplarzy broni, „co oznacza, że każdy kolekcjoner kupuje średnio kilka sztuk broni”. Dodaje, że Polska jest jednym z najbardziej „rozbrojonych narodów Europy” – na tysiąc osób przypada 3,5 pozwoleń na broń, choć np. w Czechach przypada ich ok. 30- informuje forbes.pl

Osoba chcącą uzyskać pozwolenie kolekcjonerskie m.in. musi spełnić warunek niekaralności i zdrowia psychicznego, ukończyć 21 lat, należeć do stowarzyszenia o charakterze kolekcjonerskim i zdać egzamin(…)

Obecne przepisy co prawda zakazują noszenia broni kolekcjonerskiej, ale nie jej „przenoszenia”. Wcześniej, zanim przepisy zliberalizowano w 2011 roku, broń taka musiała być trzymana tylko w domu w kasetce, jako eksponat – podaje onet.pl

AW/forbes.pl/onet.pl/wykop.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra