Selfie jest przyczyną wielu wypadków! Również śmiertelnych!

W centrum handlowym w Indiach doszło do tragicznego wypadku, którego przyczyną najprawdopodobniej była chęć zrobienia selfie. Nagranie z monitoringu pokazuje, że wystarczyły sekundy nieuwagi, by doprowadzić do tej  tragedii.

Fot. pixabay.com

10-miesięczna dziewczynka spadła z wysokości trzech pięter, zmarła na miejscu.Wszystko dlatego, że wyślizgnęła się z rąk matki podczas jazdy ruchomymi schodami. Nagranie pokazuje jak ojciec dziecka, chciał zrobić sobie pamiątkowe selfie na schodach.

W Rosji również odnotowuje się coraz większą ilość wypadków, za którymi stoi popularne selfie.

Międzyregionalny wydział ds. przestępstw komunikacyjnych w Komitecie Śledczym Federacji Rosyjskiej przedstawił raport z którego wynika, że głównymi przyczynami kolejowych wypadków i śmierci z udziałem dzieci jest (…) dążenie do zrobienia efektownego zdjęcia podczas podróży w niebezpiecznych warunkach lub przebywania w niebezpiecznych miejscach. (…) Jak podała agencja RIA, powołując się na dane wspomnianego Komitetu Śledczego, przez sześć miesięcy 2015 r. na terenach kolejowych w centralnej Rosji zginęło 556 osób, zaś 257 zostało ciężko rannych. Przy czym wśród 556 zmarłych było 25 nieletnich oraz 25 osób, które wcześniej zostały ciężko ranne –przeczytamy na kurierkolejowy.eu

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji przeprowadzało nawet  kampanię informacyjną „bezpieczne selfie”, która miała na celu przestrzec przed niebezpieczeństwami nieostrożnych zwolenników selfie.

AW/O2.pl/kurierkolejowy.eu

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra