Ukraiński konsul wzywał do zaatakowania Polski: Tylko siłą możemy wyzwolić swoje ziemie

Fake news! Nie! Przeciwnie! Nie mniej fake’owa wydawać by się mogła cisza po stronie polskich polityków, którzy przyzwyczaili się, że Ukrainie robi się jedynie dobrze, Rosji jedynie źle, a przed Niemcami chyli się nisko głowy. Posłuchajcie!

Fot. za FB

Wasilij Maruszczync, ukraiński konsul w Hamburgu wezwał na swoim profilu na Facebooku, aby Kijów odebrał Polsce jej wschodnie i centralne tereny, które w jego ocenie od zawsze należały do „narodu ukraińskiego”.

„Tylko siłą możemy wyzwolić swoje ziemie do Warty, albo nawet do Odry i Nysy”, „Tylko siłą możemy odebrać Polakom to co nasze”

– pisał w mediach społecznościowych Maruszczync.

Relacjonująca sprawę Bibula.com napisała, że ”

Sprawą zajęły się ukraińskie władze. Maruszczync został odwołany ze stanowiska i ruszyło przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne, ale… nie ze względu na antypolskie wpisy. Polityk oprócz antypolskich fobii prezentował również poglądy nazistowskie i antysemickie. „Być faszystą – to zaszczyt”, pisał Maruszczync.

Według Anatolija Szarija, który nagłośnił sprawę ukraińskiego konsula Kijów od co najmniej kilku lat wiedział o jego poglądach, wpisach, wypowiedziach i podejmowanych działaniach. A Polska? Wspierając banderowców tego i innych faktów nie znała? Coś z tym nasi politycy robili? Nic!

Wyroi/Rmf24/Bibula.com

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra