Szwecja nie zdążyła się obudzić teraz szykuje się do wojny!

Ministerstwo Obrony Szwecji w trybie pilnym rozpoczęło kolportaż broszur pod tytułem: „Jeśli nadejdzie kryzys albo wojna”. Instrukcja jak postępować w razie wybuchu wojny ma dotrzeć do 5 mln gospodarstw domowych. W ulotce padają  takie zdania: Jeśli Szwecja zostanie zaatakowana przez inny kraj, nigdy się nie poddamy. Wszystkie informacje, według których opór ma ustać, są fałszywe. Szwecja czuje się poważnie zagrożona.

 

Źródło:archive.org

Szwedzki resort obrony opracował 20-stronicową broszurę, która zatytułowana jest „If Crisis or War Comes” (kiedy kryzys lub wojna nadejdzie). Obywatele tego kraju znajdą w niej informacje dotyczące m.in. tego, jak pozyskiwać czystą wodę, dostrzegać propagandę oraz jak znaleźć schron przeciwpancerny. Udziela również informacji w zapasy jakiej żywności powinni zaopatrzyć się obywatele -podaje portal newsweb.pl

Media zwracają uwagę, że instrukcję o podobnej treści wydano w Szwecji na początku lat 40. ubiegłego wieku, gdy w Europie toczyła się II wojna światowa, a ostatni raz w 1961 roku, w czasie zimnej wojny.

Twórcy ulotki nie sprecyzowali, z którego kierunku może nadejść zagrożenie, jednak wszystko wskazuje na Rosję. W ostatnich latach rosyjskie samoloty wojskowe i okręty wojenne kilkukrotnie naruszały przestrzeń powietrzną Szwecji i jej wody terytorialne- informuje dorzeczy.pl

Szwecja zrujnowana polityką migracyjną dopiero teraz dostrzegła zagrożenia, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne?

Już rok rok temu w obszernym wywiadzie dla Grzegorza Lindenberga Joanna Teglund, od 1981 mieszkająca w Szwecji, wiele lat pracująca w szwedzkim urzędzie imigracyjnym, mówiła:

I to jest społeczeństwo skazane na zagładę. Oni, jak lunatycy, sami się do tej samozagłady zbliżają. I czasami nawet myślę, że to nawet i dobrze, bo życie w kłamstwie i strachu przed prawdą jest udręką.

 Zdaję sobie sprawę z tego, że sytuacja może się pogorszyć bardzo gwałtownie. Ludzie świadomi tego robią zapasy żywności. Są to głównie cudzoziemcy, bo większość Szwedów jest w szoku i reaguje negacją. Ja próbuję się do tego przygotować głównie mentalnie, chociaż mam małe zapasy jedzenia na wypadek rozruchów. Mam nadzieję, że w takiej sytuacji uda mi się i moim dzieciom w porę opuścić Szwecję i schronić w Polsce.

AW/newsweb.pl/dorzeczy.pl/euroislam.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra