Debile z Polski i Rosji zniszczyli zabytkowe freski w Gruzji

W Polsce poinformował o tym zdarzeniu jako pierwszy red. Grzegorz Wierzchołowski. Akt wandalizmu wypadł przypadkowo bądź nie tuż przed wizytą w Gruzji prezydenta Dudy.

Wandalizm miał miejsce w na granicy Gruzji i Azerbejdżanu, gdzie  podziwiać można jeden z najciekawszych zabytków gruzińskiej architektury sakralnej. Kompleks monastyrów Dawid Garedża wykuty został w zboczu góry Garedża, a na ścianach kamiennych komnat po dziś dzień zachowały się przepiękne, średniowieczne freski. Jeden z takich fresków padł ofiarą Polski, która podpisała się Sylwiszon.

„Za trzy dni 100-lecie odzyskania niepodległości przez Gruzję, z uroczystą wizytą przyjeżdża prezydent Duda. Tymczasem gruzińskie media donoszą właśnie z oburzeniem, że jacyś troglodyci – m.in. z Polski – zniszczyli kilkusetletnie freski w słynnym monastyrze Dawit Garedża”

– napisał 23 maja red. Wierzchołowski na swoim profilu Facebookowym.

W dalszej konwersacji na FB dziennikarz dodaje, że aktów wandalizmu na innych freskach dokonali także Rosjanie.

RW

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra