Syjonistyczny klub piłkarski Beitar Jerozolima przyjmuje nazwę na część Trumpa!

Skrajnie syjonistyczny izraelski klub piłkarski Beitar Jerozolima w związku z tym wydarzeniem zmienił swoją nazwę. Od teraz brzmi ona Beitar „Trump” Jerozolima. To forma podziękowania dla prezydenta USA – donosi dziennik. pl

Fot. Twitter

„Nie wiadomo jeszcze, czy zmiana nazwy jest tymczasowa, czy stała. Jak zauważa „The Guardian”, taka decyzja nie jest zaskoczeniem, ponieważ w Beitarze nigdy nie zagrał arabski zawodnik, a część fanów klubu jest określana mianem rasistów. Drużyna z Jerozolimy, która ma na swoim koncie sześć tytułów mistrzowskich, w 2013 roku podpisała umowę z dwoma czeczeńskimi muzułmanami. Po zakontraktowaniu piłkarze ci zostali opluci i zwyzywani przez kibiców, a biura klubu zostały podpalone. Tym samym fani wymogli na właścicielach klubu decyzję o zwolnieniu nowych piłkarzy”

– relacjonuje Wprost. pl

„Beitar”, który osiągnął sławę wielokrotnymi zwycięstwami w krajowych mistrzostwach i zadziornym temperamentem swoich kibiców, chwali Trumpa za decyzję, aby pójść naprzeciw międzynarodowemu konsensusowi i uznać Jerozolimę za „wieczną stolicę Izraela”.

Praktycznie cała reszta świata nadal uważa status miasta za jeden z kluczowych problemów bliskowschodniego konfliktu, który musi być rozwiązany na podstawie porozumienia z Palestyńczykami, którzy pretendują o wschodnie regiony i historyczne centrum Jerozolimy odbite przez Izrael Jordanii w 1967 roku i później anektowane

dodaje Sputniknews. pl

AW/dziennik. pl/wprost. pl/sputniknews. pl

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra