Idiotyczne tabliczki w całej Polsce! Dlaczego ośmieszamy własny kraj manią tysięcy ostrzeżeń?

  1. Afrykański pomór świń, zgnilec jakiś tak, ok… zagrożenia, ale czy naprawdę powiatowi weterynarze i inne służby myślą, że stawianie obowiązkowych tablic coś daje?

Fot. by Wyroi

To relikt PRL-u tak samo durny, jak bezduszne napisy na papierosach, że palenie szkodzi. A do tego ostrzega najmniej znaczący się dla Polaków „autorytet” – minister zdrowia. Kogo to obchodzi? A jeśli, to na pewno ta forma komunikaty jest najbardziej czerstwa z wszystkich znanych ludzkości. Dobrze, że w końcu z tego zrezygnowano, ale…

Ktoś wpadł na pomysł innych (obligatoryjnych znaków drogowych). Zarządza ich stawianie maszyneria weterynaryjna (państwowa).

Z drugiej strony, Polacy mają miejsce do selfi i fotek. Ale poza mega beką, nie sądzę, by kierowcy wjeżdżając w taką strefę nagle zmieniali cokolwiek w swoim życiu 🙂

To tak samo „mądre” jak „BACZNOŚĆ! Urządzenie elektryczne! Dotykanie grozi śmiercią!” rozmieszczane przy na trakcjach kolejowych? Co trzeba zrobić, żeby tam się wspiąć i tego dotknąć tejże trakcji!? A jeśli już ktoś wpadnie na tak idiotyczny pomysł, to na pewno milion tabliczek tego typu go i tak nie powstrzyma.

A można by wydać kasę na coś innego, ale po co… Wszak dumnie jesteśmy jednym z najbardziej otabliczkowanych i oznakowanych (znaki drogowe) państw na świecie.

Homo sovieticus…

Achtung!!!

Polska, kraj tabliczek i ostrzeżeń, dziwnych ograniczeń prędkości w szczerych polach i poukrywanych w krzakach policjantów.

Robert Wyrostkiewicz

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra