I zdecydowali w UE: jest wyrok w sprawie homo-małżeństw!

Przed chwilą Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej narzucił definicję „małżonków” obejmującą osoby tej samej płci – poinformował na Twitterze prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski.

Fot. za Pixabay.com

Wyrok dotyczył pytania Trybunału Konstytucyjnego Rumunii o to, czy państwa członkowskie Unii Europejskiej, które uznają tożsamość małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, są zobowiązane do zrównania w prawach z małżeństwem tzw. małżeństw osób tej samej płci zawartych w innym państwie UE.

„To bez wątpienia kolejny krok długoletniej strategii środowisk LGBT, które dążą do legalizacji swoich związków i nazywania ich małżeństwem”

– powiedziała Karina Walinowicz z Ordo Iuris.

„Wyrok na razie nie wpłynie na prawo krajowe. Ale z czasem może stać się podstawą do rozstrzygnięć w sprawie relacji majątkowych pomiędzy osobami tej samej płci zawierającymi małżeństwo poza PL. A następnie podważenia konstytucyjnej #ochronaMałżeństwa w Polsce”

– napisał z kolei na Twitterze prezes Ordo Iuris, Jerzy Kwaśniewski.

RW/Do Rzeczy/Pch24.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra