Papież jak rasowy lewak o zagrożeniach klimatycznych

Zagrożenia klimatyczne, tolerancja, dialog, humanizm, humanitaryzm, otwartość, poszanowanie inności… To ulubiona śpiewka lewaków i Franciszka.

Papież Franciszek w sobotę opowiadał, wpisując się w lewacki bełkot, o zagrożeniach klimatycznych, które mogą zniszczyć cywilizację. Papież nazwał wyzwania z tym związane „epokowymi”.

Jak informuje Nczas.com „Papież mówił też o tym, że kolejnym wyzwaniem jest rezygnacja z korzystania z paliw kopalnych na rzecz tych bardziej ekologicznych.”

– Cywilizacja wymaga energii, ale zużycie energii nie może niszczyć cywilizacji

– mówił Franciszek.

Papież od 2015 r. obwinia ludzkość za zmiany klimatyczne. Za to nie często zdarza mu się nawoływanie nieznających wiary objawionej (np. heretyków) do nawrócenia (to papież nazywa prozelityzmem…).

RW

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra