Białe przebudzenie? Austria zamyka meczety i wykopuje imamów!

Tytuł brzmi dla lewaków faszystowsko? A jak nazwać sytuację, kiedy białe rasowo państwa europejskie budzą się z letargu i wyrzucają imigrantów? Gdyby Indianie wyrzucili białych napisalibyśmy o czerwonym przebudzeniu, a tak…

Kanclerz Sebastian Kurz stwierdził, że Austria zamierza zamknąć kilka meczetów, w tym nielegalnie działający meczet tureckiej nacjonalistycznej organizacji „Szare Wilki” w Wiedniu.

Poza tym rozwiązana zostanie Arabska Gmina Wyznaniowa, która w Wiedniu, Górnej Austrii i Karyntii utrzymuje sześć meczetów.

Jak informuje wPrawo.pl „Austriacy planują wydalenie nawet 40 imamów zrzeszenia pod nazwą „Turecko-Islamska Unia na rzecz Kulturalnej i Społecznej Współpracy w Austrii””.

Od roku 2015 w Austrii obowiązuje tzw. ustawa islamska. Ma ona przeciwdziałać radykalizacji młodych ludzi i kształtować islam „o charakterze austriackim”. Ustawa przewiduje m.in. że muzułmańskie związki wyznaniowe nie mogą być finansowane z zagranicznych źródeł.

Źródło: wprawo.pl/dw.com/RW

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra