Biskup Maine mówi nie choremu ekumenizmowi! Opuścił Radę…

Amerykański biskup Robert Deeley opuścił szeregi Rady Kościołów Maine. Jak zaznaczył, nie pozostawiono mu wyboru, gdyż pozostając wiernym nauce Kościoła, nie mógł zgodzić się na stanowisko Rady dotyczące akceptacji postulatów społeczności LGBTQ.

Bezpośrednią przyczyną rezygnacji amerykańskiego biskupa z pracy w Radzie, była zmiana przepisów dotyczących prezentowania oficjalnego stanowiska organizacji.

„Od niedawna, stanowisko dotyczące danego zagadnienia jest ustalane w głosowaniu większościowym. Oznacza to, że jeżeli biskup nie zgadzał się z postulatami, które zostały przegłosowane to i tak widniał jako członek Rady, która je zatwierdziła. W takim przypadku, amerykańskiemu hierarsze nie pozostało nic innego jak opuścić szeregi organizacji”

– informuje Bibula.com

„Jako biskup diecezji Portland, uważam tę decyzję za niefortunną ale jednocześnie właściwą. Nie pozostawiono mi bowiem wyboru. Nasze dalsze uczestnictwo w pracach Rady spowodowałoby akceptację postaw, zdecydowanie przeciwnych naszej wierze”

– tłumaczył w swoim uzasadnieniu.

„To co prezentuję, nie może zostać zamiecione pod dywan w zwykłym głosowaniu. Moje stanowisko jest zakorzenione w nauce Chrystusa. Każde inne stanowisko byłoby sprzeniewierzeniem się moich obowiązków jako biskupa Portland”

– dodał.

Ostatnie tarcia wewnątrz organizacji dotyczyły kwestii związanych z ideologią gender. Część denominacji protestanckich opowiadała się bowiem za przyjęciem stwierdzenia, że homoseksualizm jest „wrodzony” jednocześnie implikując, że Bóg stworzył człowieka namaszczonego grzechem. Oczywistym jest, że katolicki biskup nie mógł zgodzić się z takim stanowiskiem.

Za bibula.com/catholicnewsagency.com/Polonia Christiana

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra