Macron zwolnił ambasadora Francji. Powód? Pochwalił Orbana!

Poprawność polityczna we Francji nie zna granic! Macron zwolnił właśnie ambasadora Francji, za…chwalenie polityki premiera Węgier Viktora Orbana. 

fot. Wikimedia.org

Eric Fournier to były ambasador Francji na Węgrzech. Macron zwolnił go od razu po tym jak wyszła na jaw jego prywatna notatka wychwalająca politykę Viktora Orbana.

Była to poufna informacja, która została opublikowana przez śledczą stronę Mediapart. Fournier pisał w niej m.in., że Węgry są wzorem do naśladowania jeśli chodzi o przyjmowanie uchodźców i radzenie sobie z masową imigracją.

Były ambasador napisał też, że francuskie media, oskarżając Węgry o antysemityzm, starały się odwrócić uwagę od „prawdziwego antysemityzmu” pochodzącego od „muzułmanów we Francji i Niemczech”.

Zapytany o to Macron mówi, że z napisaną notatką.

Nowym ambasadorem ma zostać Pascale Andreani. Najprawdopodobniej Fournierowi zostaną powierzone teraz inne obowiązki.

Zgadzacie się z Macronem?

AM/reuters.com, ndie.pl

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra