Lewica znów walczy z krzyżem! Co wymyśliła tym razem?

Tym razem to lewica w Hiszpanii postanowiła zawalczyć z zabytkowym krzyżem. Twierdzi, że nie pasuje on do państwa demokratycznego. Projekt ustawy trafił do parlamentu. 

fot. Pixabay.com

W Kongresie Deputowanych w Hiszpanii złożono projekt ustawy, który przewiduje usunięcie krzyża Valle de los Caidos – mauzoleum wojny domowej w Hiszpanii. Jest to projekt Zjednoczonej Lewicy. Nie tylko krzyż jest ich celem, ale także wszystkie symbole religijne znajdujące się w mauzoleum.

Rząd Hiszpanii chce usunąć też spoczywającego tam generała Franco.

Na szczęście nie jest to takie proste jak wyobraża to sobie lewica. Głos w tej sprawie ma również rodzina. Siedmiu wnuków generała Franco poprosiło Kościół, by pomógł im ochronić miejsce spoczynku ich dziadka.

Może czas zająć się istotniejszymi sprawami? Czy osłabianie chrześcijaństwa to na pewno dobra droga? Zeszłoroczna seria zamachów terrorystycznych w Hiszpanii pokazała, że jest wiele innych kwestii, które powinny być poruszone w parlamencie.

AM/ pch24.pl

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra