Coś ruszyło! Projekt „Stop cenzurze w mediach społecznościowych” trafił do ministerstwa

Projekt „Stop cenzurze w mediach społecznościowych” jest już aktualnie w Ministerstwie Cyfryzacji.

fot. Pixabay.com

Instytut Ordo luris spotkali się z ministrem cyfryzacji Markiem Zagórskim w sprawie projektu ustawy o wolności słowa w sieciach społecznościowych. Coraz częściej występuje bowiem brak wolności słowa m.in. na stronach chrześcijańskich czy patriotycznych.

„Przekazany przez nas projekt przewiduje wprowadzenie w sieciach społecznościowych zasady „co nie jest wyraźnie zabronione, to jest dozwolone” oraz stworzenie jasnych gwarancji procedury odwoławczej dla użytkowników, których treści zostały usunięte. Chcemy też, aby wobec wielkich portali społecznościowych mogły być stosowane podobne środki prawne, jak wobec innych monopolistów.” – mówi jeden z twórców.

Projekt ustawy uzyskał spore poparcie. Wsparli je m.in. Rafał Ziemkiewicz czy Magdalena Ogórek. Pod apelem podpisało się ponad 14 tysięcy osób.

Myślicie, że jest szansa na jakieś zmiany?

AM/pch24.pl

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra