Radni Gdańska promują homoseksualizm

W ostatnich dniach czerwca Rada Miasta Gdańska przyjęła uchwałę, która pod przykrywką troski o osoby niepełnosprawne i starsze wprowadza do szkół permisywną edukację seksualną oraz przywileje dla subkultur LGBT.

Fot. Jan Bodakowski

„Model na rzecz Równego Traktowania”, bo o nim mowa, wprowadza w życie postulaty Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Wykorzystując szczytne hasła walki z dyskryminacją i wyrównania szans, propaguje ona ideologię gender oraz podstępnie demoralizuje dzieci. Gdańsk jest już kolejnym polskim miastem, które zamierza realizować ten niebezpieczny projekt. Wcześniej rekomendacje Karty Równości przyjęły już rady miejskie w Nysie, Aleksandrowie Kujawskim oraz Słupsku.

Demoralizowanie dzieci

Wdrożenie modelu oznacza bardzo konkretne działania. Jedną z wytycznych jest wprowadzenie zajęć na temat „orientacji seksualnej i tożsamości płciowej” na wszystkich poziomach edukacji, także w przedszkolach, która obejmować ma tematy dotyczące homoseksualizmu, transseksualizmu, homofobii, biseksualizmu, itd.

Jest szczególnie rażące, że sytuacja osób niepełnosprawnych i starszych została wykorzystana jako pretekst oraz swoisty kamuflaż dla międzynarodowego lobby, które w ten sposób narzuca społeczeństwom własną wizję świata. I realizuje ją poprzez edukację najmłodszych.

Zalewa nas fala propagandy gender

Założenia Karty realizują już 1 724 samorządy w 35 krajach Europy. W Polsce organizacje lewicowe zorganizowały w tej sprawie szeroką akcję petycyjną, a ich apele zostały skierowane do samorządowców z Bielska-Białej, Częstochowy, Rzeszowa, Torunia, Włocławka, Grudziądza, Brodnicy, Chełmna, Rypina, Chełmży, Lipna, Wąbrzeźna, Golubia-Dobrzynia i Radziejowic. Biorąc pod uwagę fakt, że strategia ta opiera się na manipulacji i pokrętnym budowaniu pozytywnych emocji, nie ulega wątpliwości, że niebawem tych miejsc będzie znacznie więcej.

Nie możemy na to pozwolić!

Instytut Ordo Iuris od początku zaangażował się w debatę dotyczącą uchwały Rady Miasta w Gdańsku. Przygotowaliśmy opinię prawną, w której wykazaliśmy, że przyjęte zalecenia opierają się na szacunkach niemających żadnego pokrycia w rzeczywistości, a sam dokument budzi wiele zastrzeżeń formalnych. Materiał szeroko wykorzystywali radni oraz organizacje społeczne sprzeciwiające się projektowi.

Choć Rada Miasta przyjęła już uchwałę, to zanim wejdzie ona w życie, możliwe są jeszcze kroki prawne, które mogą ją storpedować. Dlatego udzielimy pomocy prawnej wszystkim rodzicom, którzy chcieliby ją zaskarżyć oraz samorządowcom i urzędnikom, którzy powinni jak najszybciej zareagować w tej sprawie.

Chcemy udzielić wsparcia prawnego mieszkańcom wszystkich innych miast w Polsce, w których podobne uchwały są przygotowywane. Będziemy też kontynuować naszą pomoc prawną dla rodziców w całym kraju i akcję informacyjną przypominającą, że ich prawa muszą być respektowane.

To nasza wspólna misja

Wszystkie te działania oznaczają bardzo konkretne wydatki związane z kosztami procesowymi, przejazdami naszych prawników oraz nakładami poniesionymi na akcję informacyjną. Przygotowanie skargi na uchwałę rady miasta to wydatek rzędu 2 000 zł, a łączny koszt postępowania wiążącego się z jej zaskarżeniem to kwota ok. 4 000 zł. Natomiast podróż prawnika do Gdańska to dodatkowy koszt 200 zł.

Źródło: Ordo Iuris

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra