Doradca premiera Netanyahu kpi z Morawieckiego i tzw. kompromisu ws. IPN. Ktoś nas wy…ał??

Czy ktoś nas wycackał? Żeby nie było zbyt wulgarnie, ale jak inaczej nazwać kpiny wysoko postawionego Żyda, który ma pretekst i podstawę by z nas kpić! Tak, ma! Bo kompromis PiS to była kapitulacja.

Fot. za Matzav.com

Jak informuje „Rzeczpospolita” i relacjonuje Nczas.com „Negocjator ze strony izraelskiego rządu, jeden z najbliższych współpracowników premiera Izraela, Benjamina Netanjahu, wprost drwi z polskiego rządu w rozmowie z „Times of Israel”.”

Wypowiedź Yaakova Nagela przytacza „Rzeczpospolita”. Nagel kpi z polskiego rządu, który pod dyktando Izraela wycofał się ze znowelizowanej w lutym ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

W rozmowie z „Times of Israel” Nagel odniósł się między innymi do wspólnej deklaracji premierów Benjamina Netanjahu i Mateusza Morawieckiego. We wspólnym oświadczeniu Izrael między innymi zadeklarował, że Polska nie będzie obarczana całą odpowiedzialnością za Holocaust.

Z drugiej strony padły zapewnienia, że Polska w pełni potępia antysemityzm. Nagel w wywiadzie odniósł się do działania naszych władzy: „To kraj, który szczyci się tym, że uchwalili prawo, które ich zdaniem przywróci narodowi honor. Pół roku później anulują je z podkulonym ogonem”.

„To wielkie osiągnięcie dla państwa Izrael. Krytyka doprowadza mnie do szaleństwa. Osiągnęliśmy niesamowity sukces. Mieliśmy prawo, o którym wszyscy mówili, że jest straszne. Pozbyliśmy się tego, nie dając im nic w zamian. Nie ma nic złego w tym stwierdzeniu”

– mówił.

Źródło: „Rzeczpospolita”/Nczas.com/RW

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra