Rosja – Chorwacja: „Chwała Ukrainie!” – darli się ex piłkarze Dynama Kijów. FIFA prowadzi śledztwo

Rosjanie zagrali świetny mundial (w odróżnieniu od Polaków) i do końca nie odpuszczali Chorwacji. Piłkarze tej ostatniej popisali się jednak politycznych skandalem.

Jak poinformowały Sportowefakty.wp.pl „Ognjen Vukojević oraz Domagoj Vida celebrowali wygraną Chorwacji nad Rosją w rzutach karnych i obaj wbili szpilkę, która bardzo mocno zabolała gospodarzy mistrzostw świata.”

„Chwała Ukrainie”

– krzyczeli do kamery, a ich słowa cytują rosyjskie media, które nie kryją oburzenia tym faktem.

„To zwycięstwo dla Dynama i Ukrainy”

– dodali.

Obaj zawodnicy przez kilka lat grali w zespole Dynama Kijów i stąd ich sympatia do tego kraju, który prowadził z Rosją wojnę o Krym.

Sportowefakty.wp.pl dodaję, że „FIFA poinformowała, że rozpoczęła dochodzenie w tej sprawie. Zbada sprawę i podejmie ewentualną decyzję o karze dla piłkarzy”.

Przypomnijmy, że dwóch szwajcarskich piłkarzy (Xherdan Shaqiri i Granit Xhaka) za podobny gest polityczny (znak „Albańskiego orła” w trakcie meczu z Serbią) zostało ukarani finansowo.

Sportowefakty.wp.pl/RW

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra