Pijane mewy wymiotują i umierają! Królewscy ekolodzy jak nasi z Otwartych Klatek

Polscy prozwierzecy ekolodzy z Otwartych Klatek czy Fundacji Viva! walczą o „szczęśliwe kury”. Krok dalej (ale rozsądniej) zrobili oficerowie z Królewskiego Towarzystwa Przeciwdziałania Okrucieństwu Wobec Zwierząt w Wielkiej Brytanii.

Fot. Pixabay.com

Anglicy walczą o mewy. A właściwie o trzeźwe mewy, bo obecnie mewy na wyspie dają w palnik z winy człowieka. Ekolodzy biją na alarm jakby problem zaczął się dzisiaj (a kiedyś mewy były bardziej umiarkowane w chlaniu lub człowiek nie wyrzucał odpadków browarniczych?).

Larum Towarzystwa relacjonuje o2.pl twierdząc, że „Zdezorientowane ptaki nieudolnie próbują utrzymać się na nogach. Nierzadko też wymiotują, a część z nich nie przeżywa kontaktu z alkoholem. Winna jest ludzka nieodpowiedzialność”.

„Wyglądały, jakby ich powieki były bardzo ciężkie. Ulgę przynosiły im dopiero wymioty”

– mówi oficer RSPCA Jo Daniel.

Mewy żywią się odpadkami. Przyczyną zatrucia ich alkoholem jest nieodpowiednie zabezpieczenie odpadów pochodzących z browarów.

„Potwornie cuchną alkoholem kiedy je ratujemy. Teraz nasze samochody śmierdzą jak puby”

– żalą się pracownicy RSPCA.

W przypadku UK, faktycznie, browary mogłyby lepiej zabezpieczać odpadki. W przypadku Polski, Otwarte Klatki walczą o kury, byśmy najlepiej ich nie jedli… a jaja „trójki”, to ich zdaniem w ogóle niemalże zbrodnia. To może nasi wyfrunęliby do UK wesprzeć Królewskich ekologów w zwalczaniu plagi pijanych mew?

Daria Wielbarska

 

 

 

 

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra