Tomasz Terlikowski ostro o filmie „Kler”

Tomasz Terlikowski postanowił ostro skomentować najnowszy zwiastun filmu „Kler.” 

fot. screen YouTube

Tomasz Terlikowski na swoim Facebooku szeroko skomentował najnowszy zwiastun do filmu Wojtka Smarzowskiego „Kler.”

„Obejrzałem trailer filmu Wojtka Smarzowskiego „Kler”, i choć na jego podstawie trudno oceniać film, to powiem tak: jeśli będzie on taki, jaki zapowiadają te dwie minuty z kawałkiem to będzie to tani antyklerykalny produkcyjniak, który nawet nie dotknie problemu pedofilii i skandali seksualnych w Kościele, a jedynie wykorzysta je do tego, żeby pokazać (po raz nie wiem, który), że w Kościele księża liczą tylko pieniądze, zabawiają się z panienkami, a biskupów interesuje tylko kasa.” – napisał.

To nie wszystko.

„Gdyby zrobić film o tym nieustannie obecnym w Kościele napięciu między świętością a grzechem, między upadkiem a wstawaniem z niego, między pięknem a brzydotą – to byłby fascynujacy zapis prawdy o człowieku. A tak, zastrzegam że oceniam na podstawie zapowiedzi, powstał zapis antyklerykalnych fobii Wojtka Smarzowskiego, który nic o Kościele nie mówi. A nie mówi, bo Go nie zna.” – dodaje.

Całą opinię można przeczytać na Facebooku:

Film do kin ma trafić  28 września 2018 roku.

AM/facebook.com

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra