Angielska prawniczka twierdzi, że pedofilów nie powinno się pozbawiać praw do adopcji dzieci

Skandal! Angielska prawniczka zaapelowała do premier Wielkiej Brytanii Theresy May, by nie pozbawiać przestępców seksualnych prawa do adopcji dzieci!

fot. Pixabay.com

Przepisy w Wielkiej Brytanii zakazują przestępcom seksualnym w tym pedofilom opieki nad dziećmi. Angielska prawniczka – Helen Reece poprosiła jednak premier Wielkiej Brytanii – Theresę May o łagodniejsze prawo.

„Nie ma powodu, by przyjmować, że wszyscy, którzy dopuścili się przestępstw seksualnych, są potencjalnie nieodpowiedni do adoptowania dzieci lub sprawowania nad nimi opieki czy też do pracy z nimi.” – napisała Reece w swoim artykule.

Stwierdziła także, że przestępcy seksualni są traktowani niesprawiedliwie.

„System lustracyjny i barringowy oraz inne środki prawne wydzielają sprawców przestępstw seksualnych, przez co są oni traktowani w sposób niesprawiedliwy, co niszczy zasadę, że więzień, odbywszy karę, spłacił swój dług, nim powrócił do społeczeństwa, w którym może odtąd funkcjonować na równych zasadach.”

Dodała też, że całkowity zakaz narusza ich prawa.

Ma rację?

AM/magnapolonia.org

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra