Skandal szczepionkowy w Chinach! O co chodzi?!

W Chinach doszło do skandalu szczepionkowego. Zwolniony został wicegubernator prowincji Jilin. 

fot. Pixabay.com

Cała afera wybuchła w lipcu tego roku. Firma Changchun Changsheng Biotechnology została oskarżona o fałszowanie danych dotyczących szczepionek przeciw wściekliźnie oraz sprzedaż wadliwych szczepionek dla niemowląt. Nie znaleziono jednak na to żadnych dowodów.

Mimo braku dowodów zdecydowano na usunięcie Jin Yuhuia z funkcji wicegubernatora prowincji Jilin, który zajmował się bezpieczeństwem żywności i leków.

Podobno zostanie wszczęte śledztwo. Co się wydarzyło?

„Jest to przypadek poważnego przestępstwa (…). Producent szczepionek w pogoni za zyskiem naruszył prawo oraz właściwe standardy i regulacje, i fałszował dane dotyczące produkcji.” – poinformowała agencja Xinhua.

To nie wszystko.

„Wykryto zaniedbania obowiązków przez lokalnych urzędników państwowych i wydziały nadzorcze. Sprawa (…) obnażyła wiele luk w systemie, takich jak niewłaściwa kontrola, i wykazała wady instytucjonalne w produkcji, rozpowszechnianiu i wykorzystaniu szczepionek.” – dodano.

AM/wolnosc24.pl

 

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra