Nastolatka odstraszyła gwałciciela gazem. Policja postawiła jej zarzuty, imigrant na wolności…

Jak poinformował The Local 17-letnia Dunka w mieście Sonderborg została zaatakowana w środowy wieczór na ulicy. Napastnik próbował ją zgwałcić. Nastolatka powstrzymała go używając gazu pieprzowego. Po czym zgłosiła się na policję. Tam usłyszała zarzuty użycia środka, który jest zakazany. Grozi jej wysoka grzywna.

Fot. wp.pl

W Polsce temat podjął Tvn24.pl, gdzie mozna przeczytać, że „Nastolatka zeznała, że zaatakował ją „mężczyzna mówiący po angielsku, ubrany na czarno”. Do ataku doszło w środowy wieczór o godz. 22.00 – pisze anglojęzyczny portal „The Local” wydawany w kilku krajach Europy Zachodniej.”

„Nastolatka odstraszyła napastnika, zgłosiła się na policję. Mężczyzny, który uciekł, nie zidentyfikowano, funkcjonariusze zdecydowali zaś o postawieniu jej zarzutu użycia niebezpiecznego środka odstraszającego w postaci gazu pieprzowego. Od czwartkowego poranka sprawa jest komentowana w duńskich mediach”

– czytamy na Tvn24.pl

Choć kobieta nie potrafiła podać bardziej szczegółowego rysopisu napastnika, „The Local” dodaje, że w Sonderborg dochodziło w ostatnich tygodniach do napaści na tle seksualnym na kobiety. Dokonywali ich migranci przybyli niedawno do Danii. W Sondenborg i dwóch innych miastach w regionie stworzono ośrodki dla uchodźców z Bliskiego Wschodu i umieszczono w nich łącznie ponad tysiąc osób, w większości mężczyzn.

The Local/Tvn24.pl/RW

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra