Patryk „Legionista” Jaki zna i szanuje Polonię?

Po tym jak Patryk Jaki w wywiadzie dla Wirtualnej Polski stwierdził, że będzie wspierał tylko jeden warszawski klub, Legię, kibice Polonii Warszawa nie kryli oburzenia. Co na to pochodzący z Opola kibic Odry Opole, a obecnie kandydat na prezydenta Warszawy i aktualnie kibic stołecznej Legii?

fot. materiały prasowe

Można powiedzieć, że wybrnął z patowej sytuacji lub poszedł po rozum do głowy.

W rozmowie z Robertem Wyrostkiewiczem na łamach „Warszawskiego Wieczoru” Patryk Jaki stwierdził, że kibicuje Legii, ale zna i szanuje historię Polonii. Pytany o wpadkę z kibicowaniem wyłącznie Legii jako przyszły prezydent Warszawy Jaki odpowiada:

„Zaliczenie tego do kategorii „wpadki” jest zdecydowanie na wyrost – zadeklarowałem jedynie, że – tak jak wielu warszawiaków – kibicuję klubowi z Łazienkowskiej. Nie oznacza to jednak, że nie znam i nie szanuję historii oraz osiągnięć Polonii.”

Polityk stwierdził też, że świat warszawskiego sportu, to nie tylko zantagonizowane kluby (czy raczej ich kibice) Legii i Polonii.

„Chcę podkreślić, że jako prezydent Warszawy będę sprawiedliwie wspierał warszawski sport, nie kierując się jakimikolwiek sympatiami czy antypatiami. Tym właśnie różni się poważne podejście do rządzenia stolicą, od tego, co obserwowaliśmy przez ostatnie lata w wykonaniu Platformy Obywatelskiej. Politykę traktuję jako służbę ogółowi, a nie tylko wąskiej grupie osób i własnym interesom. Doskonale widać to zresztą po moich czynach – kilka dni temu prowadziłem Okrągły Stół Warszawskiego Sportu, na którym zjawili się przedstawiciele ponad 40 klubów i stowarzyszeń sportowych. Rozmawialiśmy na temat wspierania sportu w mieście i o wieloletnich zaniedbaniach w tym zakresie”

– dodał kandydat PiS na prezydenta Warszawy.

Wczoraj ukazał się kolejny numer „Warszawskiego Wieczoru”.

Tym razem twarzą okładki pisma została Monika Miller, wnuczka premiera Leszka Millera, za to można przeczytać kolejny wywiad z Jakim, ale tym razem młodszym z braci Jakich, raperem Filu-JKey (Filip Jaki).

źródło: prawy.pl

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra