Dlaczego nie należy nosić klapek i krótkich spodenek do… komży?

Problem zaczął się od zlikwidowania tradycyjnej liturgii. Szybko później na fali tzw. posoborowej odnowy liturgicznej wprowadzono Komunię na rękę, rockową muzykę zamiast chorału gregoriańskiego i showmańskie kazania zamiast ewangelicznych homilii.

Oczywiście, ktoś może powiedzieć, że to tylko odstępstwa od normy. Jednak, autorów tych odstępstw nie spotykają anatemy czy chociażby srogie „dywaniki” w episkopatach, a jeśli Msza jest realną, chociaż bezkrwawą Ofiarą Jezusa na krzyżu, to nie powinniśmy mówić chyba o jakiś nadużyciach, ale o kpinie z Istoty…

prawy.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra