USA są gotowe zaoferować swój plan walki z terrorystami w Idlib

W sobotę generał Joseph Dunford przewodniczący Szefów Sztabu Sił Zbrojnych USA, że Stany są gotowe zaoferować swój plan walki z terrorystami w Idlib, ale nie są gotowi do współpracy w tej sprawie z Rosją.

„Wojsko USA wierzy, że istnieje skuteczniejszy sposób prowadzenia operacji antyterrorystycznych niż zwykła operacja wojskowa na dużą skalę w Idlib.”

Pentagon stwierdził, również, że według ich szacunków około 20-30 tysięcy terrorystów weszło do Idlib, aby „ukryć się wśród setek tysięcy ludzi”, którzy uciekli przed przemocą w innych częściach Syrii.

Terytorium północno-zachodniej prowincji Idlib w znikomym stopniu jest kontrolowane przez siły rządowe w Syrii.

AM/ prawy.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra