Ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski komentuje profanację wartości katolickich w filmie „Kler”

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski tak oto skomentował elementy profanujące wartości katolickie w filmie „Kler”

„Oglądając dwukrotnie film „Kler” miałem od początku wrażenie, że scenariusz pisał ktoś kto zna Kościół katolicki nie z autopsji, ale jedynie z podglądania przez dziurkę od klucza lub z lektury „Gazety Wyborczej” Michnika i opracowań sponsorowanych przez Sorosa. Informacja podana przez TV Republika tylko to potwierdza.
Dodam, że elementów profanujących wartości katolickie jest w filmie więcej niż tylko parodia Ostatniej Wieczerzy.

Dotyczy to takich sakramentów jak spowiedź święta czy namaszczenie chorych, których księża udzielają albo po pijaku, albo „na odwal się”.

Zwieńczeniem tego jest scena finałowa, gdy główny bohater, grany przez Arkadiusza Jakubika, oblewa głowę i sutannę benzyną z plastikowanej butelki, a następnie podpala się w czasie poświęcenia sanktuarium przez arcybiskupa Mordowicza, granego przez Janusza Gajosa. Dzieje się to na tle zgromadzonego episkopatu (liczni statyści poprzebierani w ornaty i biskupie infuły) i księży koncelebrujących w białych albach. Co więcej, zgromadzeni ludzie nie ratują desperata, ale szybko się ustawiają, tworząc wokół niego znak Opatrzności Bożej, z płonącym Jakubiakiem pośrodku jako okiem.

Ciekawe, jak przereagowaliby Żydzi i ambasada Izraela, gdyby w ten sposób przedstawiono Gwiazdę Dawida? A jak zareagowaliby muzułmanie na profanację ich symboli?

Podtrzymuję więc stwierdzenie, że, choć cenię Wojciecha Smarzowskiego za podjęcie bardzo trudnego i ważnego tematu pedofilii i jej ukrywania, to jednak temat ten spalił. I to w pełnym tego słowa znaczeniu”.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski  już wcześniej  bardzo krytycznie odnosił się do najnowszego filmu Smarzowskiego. –„Kler” dotyka bardzo ważnej sprawy, ale  reżyser zrobił paszkwil –  być może „spalił” temat. Lobby homoseksualne w polskim Kościele istnieje. Może nie jest liczne, ale bardzo wpływowe – mówił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie radia RMF FM.

MC/ prawy.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra