Prześladowana, chrześcijańska rodzina z Pakistanu musi opuścić dom

W zeszłym tygodniu w prowincji Pendżab w Pakistanie pobito i podpalono dom chrześcijańskiej rodziny. Rodzina ta musi także opuścić swoje miejsce zamieszkania, bo inaczej zostanie zabita.

Cała rodzina tj. starsza para z ich czterema synami, synowymi i 11 wnuczkami znalazła schronienie w namiocie

Twierdzą, że byli celem swoich muzułmańskich sąsiadów oraz, że zaatakowani zostali przez nich już pół roku temu, ale postanowili nie wnosić oskarżeń.

Następnego dnia, około godziny piętnastej, bracia i około 10 innych niezidentyfikowanych osób, uzbrojonych w broń palną, kije i pochodnie zapalone ogniem, najpierw uderzyli w nasze główne drzwi, a następnie przeskalowali ścianę graniczną i weszli do naszego domu. Zaczęli bić każdego z nas. Moi trzej synowie, kobiety i dzieci – wszyscy byli w domu, ponieważ było to święto państwowe.” – wspomina jeden z członków rodziny. 

To nie wszystko. Zostali brutalnie pobici.

Pobili nasze kobiety i dzieci, a gdy trzech moich synów próbowało ich powstrzymać, pobili ich także kolbą pistoletów i kijów. Mój syn, Imran, miał krew tryskającą z ust i nosa i upadł nieprzytomny. Potem ukradli pieniądze i złote ozdoby z naszych skrzyń i podpalili nasze artykuły gospodarstwa domowego, w tym pojazd stojący na werandzie.” – dodał ojciec.

prawy.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra