Dobrowolność szczepień jest groźna?

Jakiś czas temu pisaliśmy o projekcie STOP NOP dotyczącego dobrowolności szczepień. W środę miała odbyć się debata na ten temat.

Dziś dziennikarze zapytali Ministra Zdrowia o jego stanowisko w tej sprawie.

„Jeżeli wyszczepienie populacji spadnie poniżej określonego poziomu, będziemy mieli epidemie, a nasze rodziny, nasze dzieci będą umierały. Do tego nie możemy dopuścić. Dobrowolność szczepień jest groźna dla wszystkich Polaków. Moje stanowisko, jako resortu i oczywiście rządu, do projektu jest negatywne.” -powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Zgodnie z nowym projektem złożonym przez STOP NOP szczepienia ochronne nie byłyby obowiązkowe. Wprowadzone zostałyby tylko w przypadku stanu zagrożenia epidemicznego.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra