Minister Zdrowia znów o szczepieniach!

Wczoraj wieczorem odbyło się pierwsze czytanie  obywatelskiego projektu STOP NOP o dobrowolności szczepień.

Na temat dobrowolności szczepień Minister zdrowia -Łukasz Szumowski wypowiedział się negatywnie.

Dziś w wywiadzie dla Rmf24 dodał, że szczepienia obowiązkowe są w Polsce od wielu lat, dzięki czemu nie mamy takich chorób, które kiedyś były.

„Akurat korelacja pomiędzy autyzmem a szczepionkami już wielokrotnie była badana. Tej korelacji nie ma. Przynajmniej dane medyczne tego nie pokazują. Był jeden pan doktor, który zanalizował 12 przypadków i to jeszcze z opowieści rodziców, potem ta praca jego opublikowana została przez kolejnych badaczy, odsądzona od czci i wiary, a do dzisiaj wszyscy się posługują tym przypadkiem.” – powiedział.

Zaznaczył, że dyskusja o szczepieniach jest potrzebna.

„Trzeba powiedzieć jedną rzecz. Cała ta dyskusja o szczepieniach jest może o tyle dobra i o tyle ważna, że – tak jak pan redaktor powiedział – to są zatroskane matki. Dlaczego one są zatroskane? Dlatego, że być może zabrakło tak dobrej, tak szczegółowej dyskusji. Ona jest potrzebna.” – zakończył.

prawy.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra