Abp Chaput: „Nie ma czegoś takiego jak katolik LGBTQ”

Podczas drugiej kongregacji Synodu Biskupów arcybiskup Filadelfii Charles Chaput powiedział, iż młodzi ludzie potrzebują rzetelnych odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

„Ludzie młodzi są w istocie często produktami epoki, ukształtowanymi częściowo przez słowa, miłość, zaufanie i świadectwo ich rodziców i nauczycieli, ale dzisiaj znacznie głębiej przez kulturę, która jest zarówno głęboko atrakcyjna, jak i zasadniczo ateistyczna.” – zaznaczył.

Odniósł się także do głośnej sprawy dotyczącej wykorzystywania seksualnego przez duchownych.

„Kryzys wykorzystywania seksualnego przez duchownych wynika właśnie z pobłażania sobie i zamieszania wprowadzonego do Kościoła w okresie mojego życia, nawet wśród tych, których zadaniem jest nauczanie i prowadzenie. A nieletni – nasza młodzież – zapłacili za to cenę.” – zapewnił.

Dodał, że sprzeciwia się także lobbowaniu LGBT.

Jego zdaniem nie ma czegoś takiego jak katolik transwestyta.

„Nie ma czegoś takiego jak «katolik LGBTQ» lub «katolik transseksualny» czy też «katolik heteroseksualny» – tak jakby nasz popęd seksualny miał określać, kim jesteśmy, tak jakby te oznaczenia określały odrębne społeczności o różnej, ale jednakowej pełni wiary w obrębie prawdziwej wspólnoty kościelnej, Ciele Jezusa Chrystusa.” – zakończył.

Zgadzacie się?

prawy.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra