Katolicki apologeta ostro o seksualnych nadużyciach

Katolicki apologeta doktor Scott Hahn powiedział, że jego zdaniem przeniesienie duchownego do miejsca świeckiego za nadużycia seksualne to za niska kara. Zaznaczył, że właściwą karą byłoby ekskomunika – czyli wykluczenie duchownego z życia Kościoła.

„Pomyśl o tym. Cóż się z tym wiąże? Co ludzie myślą o świeckich? Jeżeli jesteś duchownym, dopuszczającym się nadużyć i promotorem oraz obrońcą tychże i zostaniesz złapany…Bum! Nie możesz pozostać duchownym, musisz stać się świeckim. Tyle, jeśli idzie o powszechne powołanie do świętości.” – powiedział doktor.

prawy.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra