Nie żyje Montserrat Caballe

Montserrat Caballe, a właściwie Maria de Montserrat Viviana Concepción Caballé i Folch była znaną, hiszpańską śpiewaczką.  Nazywana była „Zdumiewającą”. Wynikało to  z jej umiejętności głosowych.

Zinterpretowała setki oper, czy koncertów na największych scenach na świecie. Na scenie pojawiła się prawie 4 tysiące razy.

Artystka zmarła dziś w Hiszpanii w wieku 85 lat. Rodzina poprosiła, by nie ujawniać przyczyny jej śmierci. Wiadomo, iż w szpitalu była od września.  Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w Katalonii.

prawy.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra