Wielka Brytania: Kara za noszenie spódnic?

Brytyjska szkoła będzie mogła zgłaszać do służb przypadki, gdzie rodzic zabroni swojemu synowi noszenie spódnicy.

Dzieci, które są niepewne swojej płci nie  będzie można ignorować. Pojawi się też dokument, który ma udzielać rad nauczycielom jak mają postępować w różnych sytuacjach.

„Jeśli sytuacja wywołuje poważne obawy odnośnie dobrostanu dziecka i/lub jego bezpieczeństwa w związku z jego traktowaniem, konieczne i celowe jest zastosowanie procedur ochrony.” – można przeczytać w jednym z dokumentów.

Ministerstwo Edukacji w Wielkiej Brytanii poinformowało, że wszyscy pracownicy szkoły, którzy mają obawy o bezpieczeństwo dzieci muszą się skontaktować z służbami socjalnymi bądź policją.

Słusznie?

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra