Papież: Sprawa abp. McCarricka będzie badana

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało, że papież Franciszek nakazał dogłębne przebadanie sprawy byłego arcybiskupa Waszyngtonu abp. Theodora McCarricka.

„Ojciec Święty Papież Franciszek ponawia zachętę do zjednoczenia sił w walce z plagą nadużyć w Kościele i poza nim  i do zapobiegania w przyszłości podobnym przestępstwom, krzywdzeniu niewinnych i słabych.” – napisano.

W najbliższy poniedziałek papież ma w planach spotkać się z z przewodniczącym oraz wiceprzewodniczącym episkopatu USA, kard. Danielem DiNardo  oraz  abp. Jose Gomezem.

Przypomnijmy, że abp. Theodor McCarrick oskarżony został o napastowanie  ministrantów i kleryków.

prawy.pl

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra