Kard. Ouellet ostro o zarzutach abp. Viganò: „To ustawka”

Przypomnijmy, że były duchowny Theodor McCarrick oskarżony został o molestowanie. Arcybiskup Vigano oskarżył papieża Franciszka o ignorowanie nałożonych kar na arcybiskupa Waszyngtonu, Theodore McCaricka przez Benedykta XVI. Po jakimś czasie kardynał Gerhard Müller wezwał papieża Franciszka, by ten odpowiedział na te zarzuty.

Całą sprawę skomentował też kard. Ouellet, który stwierdził, że zarzuty Vigano są ustawką polityczną.

„Fałszywym jest przedstawianie podjętych wobec niego środków jako „sankcji” ogłoszonych przez papieża Benedykta XVI i anulowanych przez papieża Franciszka. Nie dysponowaliśmy wówczas, w przeciwieństwie do dnia dzisiejszego, wystarczającymi dowodami jego domniemanej winy. Dlatego jedynie zachęcano McCarricka do życia w modlitwie i pokucie.” – wytłumaczył kard. Ouellet.

„W odpowiedzi na Twój niesprawiedliwy i nieusprawiedliwiony atak, drogi Viganò, stwierdzam, że oskarżenie obciążające papieża jest pozbawioną rzeczywistej podstawy ustawką polityczną, głęboko raniącą jedność Kościoła.” – zakończył.

prawy.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra