Czaputowicz: Polacy wybrali PiS i to się na Zachodzie nie podoba

fot. czas na zmiany/flickr.com

Myślę, że różne prywatne firmy, instytucje mogą prowadzić różne badania. To jest kwestia oceny naukowców. Meritum i metodologii raportu. Widzę rozdźwięk, różne interpretacje kwestii demokracji. Stoimy na stanowisku, że demokracja to rządy ludu – tak jak definicja wskazuje. Ona się realizuje w wyborach. Niektóre elity na Zachodzie uważają, że demokracja jest wtedy kiedy społeczeństwo wybiera władzę taką, jaka pasuje tym elitom. Tu mamy dokładny przykład – – ocenił Jacek Czaputowicz.

– Polacy wybrali Prawo i Sprawiedliwość, które sprawuje rządy w imieniu narodu i to się nie podoba. W związku z tym najlepiej określić te rządy jako niedemokratyczne. To jest instrument realizacji pewnych celów, a nie obiektywny fakt

– mówił polityk.

prawy.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra