Minister Gliński o filmie „Kler”

Piotr Gliński – wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego w najnowszym wywiadzie wypowiedział się na temat filmu „Kler.” Stwierdził, że Wojciech Smarzowski – reżyser filmu, zrobił z tak ważnego tematu jakim jest molestowanie w Kościele karykaturę. Dodał, że nie podoba mu się to i jest mu przykro.

Zaznaczył, że film nie posiada w sobie obiektywizmu – co powinno być priorytetem.

„Chodzi mi o to, że to jest film jednostronny i przecież twórca też chyba nie powie, że to jest obraz obiektywny. On twierdzi, że to jest kreacja artystyczna, do której ma prawo, w związku z tym skondensował wszystkie negatywne zjawiska.” – powiedział.

prawy.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra