Nie dla meczetu? Władze nie chcą muzułmańskiej świątyni

Mowa tutaj o mieście Jekaterynburg, które znajduje się w azjatyckiej części Rosji. Żyje tam ponad milion osób. Miasto zamieszkują nie tylko prawosławni Rosjanie, ale także muzułmanie tj. Tatarzy, Baszkirzy, Azerowie, Tadżycy oraz Uzbecy.

Podobno po wprowadzeniu polityki migracyjnej liczba ludów słowiańskich znacznie się zmniejszyła. Jak się okazuje w centrum miasta muzułmanie chcą wybudować meczet. To wywołało mieszane uczucia wśród władz Jekaterynburga.

Władze apelują o wstrzymanie budowy i rozbiórki już wykonanych elementów. Twierdzą również, że budowa została rozpoczęta nielegalnie.

Muzułmanie nie mają jednak co narzekać. Mają już cztery meczety jednak wciąż nie jest to w centrum miasta – Jekaterynburg.

prawy.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra