Kenia: Chrześcijańscy nauczyciele zabici przez radykalnych muzułmanów!

W zeszłym tygodniu niedaleko granicy z Somalią w hrabstwie Madera  – dwaj chrześcijańscy nauczyciele zostali zabici przez radykalną grupę Al Shabab.

Radykalni muzułmanie napadli na dom nauczycieli. Komisarz hrabstwa poinformował, że ponad 20 napastników zaatakowało szkołę około pierwszej w nocy i wrzuciło ładunek wybuchowy do pomieszczenia, w którym zamieszkiwali nauczyciele.

Jak się okazuje reszta osób jest bezpieczna.

„Wszyscy pozostali nauczyciele, studenci i pracownicy są bezpieczni, a Komitet Bezpieczeństwa Okręgu odbył kilka spotkań z Okręgową Komisją Edukacyjną, aby zapewnić im niezbędne wsparcie psychologiczne i usługi doradcze.”

Przypomnijmy, że Al Shabab somalijska, radykalna, islamistyczna organizacja militarna. Jest to jeden z oddziałów Al Kaidy.

prawy.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra