Prezydent Francji chce nauczania języka…arabskiego w szkołach?!

Oficjalnie rząd Emmanuela Macrona zastanawia się nad wprowadzeniem języka arabskiego do szkół. Powód? Większa ilość dzieci uczy się już arabskiego w meczetach.

Istnieje także nieoficjalna wersja zdarzeń. Nieoficjalnie twierdzi się, że ma to być cios dla radykalnych grup islamskich, które rekrutują imigrancką młodzież.

Co ciekawe naród arabski jest we Francji najliczniejszy. Muzułmanie we Francji stanowią już prawie 9%!

Co na to Minister Edukacji Francji- Jean-Michel Blanquer? Uważa, że brak języka arabskiego tworzy brak integracji pomiędzy muzułmanami, a innymi społecznościami.

Słusznie?

prawy.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra