Koniec 40-letniego sporu polsko-duńskiego! Uzgodniono granicę morską na Bałtyku

– Znaczne przybliżenie się do zakończenia ponad 40-letniego sporu jest powodem mojej wielkiej satysfakcji – mówił przewodniczący polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz, którego zacytowano w oświadczeniu wydanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. – Ponieważ umowa opiera się na sprawiedliwym rozwiązaniu, jestem przekonany, że przysłuży się wzmocnieniu naszych dwustronnych stosunków i współpracy, jak również przyczyni się do zapewnienia przejrzystości prawnej w regionie Morza Bałtyckiego – dodał.

Nie zabrakło również głosu duńskiego ministra spraw zagranicznych. Jak twierdzi Anders Samuelsen, jest bardzo szczęśliwy z powodu uzgodnienia granicy. Według niego to porozumienie to „historyczny krok w kierunku przejrzystości”. Ponadto wspomniał, że do podpisania takiej umowy dojdzie już niedługo. – czytamy na portalu rmf24.pl.

Na początek kontrakt muszą zaakceptować oba państwa.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra