Mocne! Wstrząsające wyznania byłej muzułmanki

Mowa tutaj o Monie Walter, która w latach 90. wyemigrowała z Somalii do Szwecji. W Europie porzuciła islam i przeszła na chrześcijaństwo.

Twierdzi, że przyjeżdżając do Szwecji nie wiedziała, iż w Szwecji islam jest tak radykalny. Dodała, że imamowie wręcz narzucają swoją wiarę.

Zaznaczyła, że po 1991 roku została ponownie zislamizowana.

„W moim kraju mieliśmy naszą własną, afrykańską kulturę. Ludzie nie zajmowali się aż tak bardzo religią. Nie było szariatu, mieliśmy swoje własne świeckie prawo. (…) Gdy przyjechałam z Somalii do Szwecji, przeżyłam wielkie zderzenie kultur, ponieważ islam tutaj jest bardziej ekstremalny i fanatyczny niż w moim kraju! I co jest bardzo ważne – zostaliśmy zislamizowani po 1991 roku, tutaj, w Szwecji.”- powiedziała.

Jej zdaniem problemem są imamowie, którzy przybyli z Arabii Saudyjskiej i narzucają swoją wiarę.

„Kontrolowali wszystko, a przede wszystkim kobiety. Głoszą szariat w meczetach i każdemu wmawiają, że musi wierzyć w ten system i islamskie wartości. Jeśli tego nie zrobisz, jeśli próbujesz się zintegrować z zachodnim społeczeństwem, stajesz się niewiernym w ich oczach.” – dodała.

Zdradziła też, że w dzielnicach muzułmańskich bardzo często dochodzi do gwałtu na młodych dziewczynach, a w meczetach propaguje się nienawiść do tzw. niewiernych.

„Dzieci, które urodziły się w latach 90., dorosły. Chodziły do islamskich szkół, zostały poddane praniu mózgu, radykalizacji, nauczyły się nienawiści do zachodniego społeczeństwa. A przecież nauka taka zaczyna się w wieku 3-4 lat! Mówiłam o tym często szwedzkim mediom przez tyle lat, ale nikt się tym nie zajmował, nie poświęcił uwagi tej sprawie, ponieważ bali się przypięcia im łatki rasistów.”

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra