Chrześcijanka Asia Bibi w niebezpieczeństwie. Nie może opuścić Pakistanu!

Przypomnijmy, że Asia Bibi skazana została na karę śmierci za bluźnierstwo. W tygodniu po latach spędzonych w więzieniu sąd uniewinnił kobietę.

Jak się okazuje to nie koniec jej kłopotów. Uwolnienie Asi wywołało oburzenie wśród radykalnych muzułmanów w Pakistanie. Tysiące osób protestowało przeciwko uwolnieniu i domagało się kary śmierci dla niej. Ze względu na setki pogróżek z kraju uciekł właśnie prawnik, który walczył o Asię Bibi.

Sama chrześcijanka nie może opuścić Pakistanu, dopóki ponownie nie rozpatrzony zostanie wyrok uniewinniający.

Muzułmanie oskarżają Asię o obrazę proroka Mahometa. Inne źródła podają, że w rzeczywistości kobieta opowiadała swoim koleżankom-muzułmankom o wierze w Chrystusa i o tym, kim dla niej jest Syn Boży.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra