Marsz Niepodległości: Obywatele RP szykują kontrę

11 listopada przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu ulicami Warszawy po raz kolejny przejdzie Marsz Niepodległości, organizowany przez narodowców. Aktywiści z Obywateli RP zamierzają wyjść im naprzeciw.

– Nie będziemy wykrzykiwać hasła „Konstytucja”. Będziemy próbowali stanąć – mogę to powiedzieć panu i policji, która to z pewnością przeczyta – dokładnie w tym samym miejscu, skąd nas rok temu wyniesiono – mówił lider organizacji Paweł Kasprzak w wywiadzie dla wPolityce. Poinformował także, że Obywatele RPbędą na wszelkie możliwe, pokojowe sposoby, próbowali przeciwdziałać przestępstwom, o ile się pojawią, rzeczywiście próbując zablokować ten marsz.

Dodatkowo z jego ust padły słowa krytyki zaadresowane do Prawa i Sprawiedliwości, jak również opozycji za podejście do Marszu Niepodległości. – Nie dają rady, tchórzą przed tym wzywaniem. To trzeba zatrzymać, dlatego my stajemy dokładnie tam, gdzie powinny stać służby państwa – powiedział Kasprzak.

prawy.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra