Zakaz Marszu Niepodległości – ustawka, czy prowokacja?

demotywatory.pl

Dziś Hanna Gronkiewicz Waltz postanowiła zakazać Marszu Niepodległościowego organizowanego przez narodowców. Wywołało to burzę i sprzeciw wśród ludzi, wiele z nich zapewniało, że mimo zakazu i tak na taki marsz pójdzie.

Pojawiły się liczne komentarze m.in. posłanki Pawłowicz, czy prezesa partii Wolność Janusza Korwin Mikkego oraz dziennikarzy.

W Warszawie wszystko było już przygotowane, na marsz miał przyjechać nawet włoski polityk Roberto Fiore.

Po jakimś czasie o całej sprawie wypowiedział się prezydent Andrzej Duda i oznajmił, że marsz się odbędzie, ale organizować go będzie rząd.

Pytanie tylko czy rząd da prawo do swobodnej wypowiedzi narodowcom? Czy zaprosi Roberto Fiore?

Niektórzy z komentatorów twierdzą, że zakaz marszu przez Gronkiewicz -Waltz, a potem ogłoszenie przez prezydenta własnego marszu miało wspólny cel. Sądzą też, że chciano w ten sposób odebrać marsz narodowcom. Jak jest naprawdę? Kto ma rację? Można gdybać.

Justyna Bilska

prawy.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra