Asia Bibi bezpieczna?

Przypomnijmy, że Asia Bibi wyszła ostatnio na wolność. Skazana została za rzekomą obrazę proroka Mahometa. Kilka dni temu świat obiegła informacja, że kobieta i jej rodzina są w niebezpieczeństwie, gdyż nie ustają protesty radykalnych muzułmanów, którzy chcą jej śmierci.

Pomoc chrześcijance proponowały już Włochy, jednak jak na razie Bibi nie może opuścić Pakistanu.

Działacze Pomoc Kościołowi w Potrzebie twierdzą, że Asia znajduje się teraz w bezpiecznym miejscu. MSZ Pakistanu również podało taką samą informację.

Możliwe, że schronieniem jest więzienie.

„Spodziewamy się, iż w Pakistanie ponownie wybuchną gwałtowne protesty, podobne do tych, które miały miejsce po ogłoszeniu wyroku ułaskawiającego Asię Bibi 31 października 2018 roku. Zapowiadana jest na dziś konferencja prasowa w Lahaur oraz strajki, za którymi stoi to samo ugrupowanie TLP.  Sprawa Asii Bibi jest bardzo ważnym, historycznym krokiem dla całego Pakistanu, ale nie możemy zapominać o pozostałej tam wspólnocie Kościoła. Dlatego Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wciąż wzywa do modlitwy za całą społeczność chrześcijan i innych mniejszości religijnych o prawo do swobodnego wyznawania swojej religii.”

Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą na świecie, a Pakistan jest na 5 miejscu wśród prześladowań.

Czy Asia Bibi i jej rodzina zazna w końcu spokoju?

 

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra